سوالات متداول

ثبت شرکت

1حداقل سرمایه برای ثبت شرکت چقدر باید باشد ؟
حداقل سرمایه جهت ثبت هر نوع شرکت تا تاریخ فروردین 95 مبلغ یک ملیون ریال می باشد و به محض تغییر در قانون تجارت به اطلاع همیهنان خواهد رسید
2جهت ثبت شرکت باید چه اقداماتی انجام شود؟
جهت ثبت شرکت ابتدا باید نوع شرکتتان را مشخص کنید و می توانید از قسمت مقالات استفاده کنید و یا با sherkatir تماس بگیرید و رایگان مشاوره شوید .بعد از مشخص شدن نوع شرکتتان میتوانید برای ثبت اقدام بفرمایید که از طریق کاملا مجازی از سایت ثبت شرکت ها انجام می شود و یا به قسمت خدمات سایت ما مراجعه کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب بفرمایید و ثبت شرکتتان را انجام دهید که شما بعد از پر کردن فرم مشخصات به قسمت پرداخت هزینه منتقل می شوید و سپس کارشناس ما با شما تماس می گیرد و کاملا مشاوره می شوید و به صورت کاملا آنلاین شرکت خود را ثبت خواهید کرد و حتی لازم نیست از پاس سیستم خود تکان بخورید. شعار ما خدمات کاملا آنلاین است.
3چند نمونه شرکت در ایران قابل ثبت هستند؟
در جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت قابل ثبت هستند که در قسمت مقالات کاملا توضیح داده شده ولی اکثر شرکت های ثبت شده در ایران به ترتیب زیر می باشد 1-سهامی خاص 2-با مسدولیت محدود 3-تعاونی
4جهت ثبت شرکت باید چند نفر باشیم و یا حداقل با چند نفر می توان شرکت ثبت کرد؟
جهت ثبت شرکت در ایران حتما باید دو نفر عضو داشته باشیم و شرکت تک مالکی در قانون ایران تعریف نشده است و جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل باید دو نفر عضو داشته باشیم و جهت ثبت شرکت سهامی خاص نیز به سه نفر عضو هیئت مدیره و دونفر بازرس نیازمندیم. جهت اطلاعات بیشتر به قسمت مقالات مراجعه بفرمایید.
5آیا جهت ثبت شرکت باید دفترکار داشته باشیم؟
جهت ثبت اولیه شرکت احتیاج به دفتر کار نمی باشد و می توان شرکت را به آدرس منزل یا هر آدرس دیگری ثبت کرد اما جهت انجام فعالیت اقتصادی به صورت رسمی قطعا به اجاره یا خرید دفتر کار نیاز است.
6افتتاح حساب جهت شرکت چگونه است؟
هر شرکت ثبت شده حتما باید دارای حساب جاری در یکی از بانک های کشور باشد که در شرکت های سهامی افتتاح حساب در حین فرآیند تاسیس شرکت انجام می شود و باید کل و یا قسمتی از سرمایه شرکت به حسابی که بانکها با عنوان شرکت در شرف تاسیس می شناسند واریز شود ولی در شرکت با مسئولیت محدود احتیاجی به افتتاح حساب نیست و کل سرمایه در تعهد اعضا می باشد و افتتاح حساب بعد از اتمام فرآیند ثبت انجام میپذیرد.

رتبه بندی شرکت های پیمانکاری

1چند رتبه پیمانکاری موجود داریم ؟
یازده رشته پیمانکاری توسط سازمان تعریف شده و رتبه ها از 5 که کمترین آن است شروع شده و تا رتبه 1 که بالاترین آن است ارتقا می یابد و در قسمت مقالات کاملا در مورد هر رتبه به تفضیل سخن رفته. رشته ساختمان و ابنیه رشته راه( حمل و نقل) رشته آب رشته نیرو (برق) رشته تاسیسات و تجهیزات رشته کاوش های زمینی رشته ارتباطات رشته کشاورزی رشته مرمت آثار باستانی رشته نفت و گاز
2جهت رتبه بندی شرکت باید چه اقداماتی انجام داد و مهمترین آن چیست ،
جهت رتبه بندی شرکت های پیمانکاری باید چند مرحله را بگذرانیم و مهمترین مرحله آن چینش نیروی فنی موجود در شرکت می باشد که باید حتما یک مهندس با سه سال سابقه بیمه مرتبط که سابقه در چهار سال اخیر باشد داشته باشیم و جمعا شش سال سابقه بیمه برای اعضای شرکت احراز شود که می توانید از خدمات ما جهت معرفی نیروی فنی استفاده بنمایید که بعد از آن باید شرکت خود را ثبت بنمایید و کد اقتصادی جهت شرکت اخذ کنید و در سایت ساجات ثبت نام بنمایید و درخواست رتبه مورد نطر را با رعایت کلیه فرآیند های لازم بدهید که بعد از بررسی صلاحیت و رتبه شرکت شما صادر می شود و می توانید جهت اطلاعات بیشتر از قسمت مقالات استفاده بفرمایید و کلیه امور صدور رتبه شرکت خود را در هر شهری که هستید به ما بسپارید.
3مجموعه sherkatir چگونه در رتبه بندی به شرکت های پیمانکاری خدمات ارائه می دهد ؟
ارباب رجوع گرامی ابتدا به قسمت رتبه بندی شرکت های پیمانکاری در خدمات سایت می رود و بعد از پر کردن فرم و ارائه درخواست اولیه و ثبت و ارسال درخواست کارشناس مربوطه با وی تماس می گیرد و بعد از بررسی خدمات درخواستی ارباب رجوع قیمت با توجه به درخواست تایین می شود و اموررتبه بندی شرکت پیمانکاری ارباب رجوع در حداقل زمان انجام می شود و در طول مدت رتبه بندی کارشناس در خدمت ارباب رجوع می باشد

کارت بازرگانی

1چگونه می توان کارت بازرگانی گرفت ؟
با مراجعه به اتاق بازرگانی هر مرکز استان و یا تکمیل مدارک و اخذ استعلامات و بارگذاری در سیستم یکپارچه کارت بازرگانی صادر می شود و متقاضیان می توانند کلیه امور صدور کارت بازرگانی خود را به صورت کاملا آنلاین به مجموعه ما بسپارند.
2کارت بازرگانی چیست ؟
کارت بازرگانی مجوزی است که به صورت حقیقی و حقوقی در اتاق بازرگانی هر استان جهت تجار و بازرگانان صادر می شود و به صاحب آن اجازه می دهد که به امور صادرات واردات بپردازد.
3مجموعه sherkatir در چه شهر هایی صدور کارت بازرگانی را انجام می دهد ؟
مجموعه ما فعلا در تهران بزرگ و شیراز ،بوشهر صدور کارت بازرگانی را انجام میدهد که ارباب رجوع بعد از مراجعه به قسمت صدور کارت بازرگانی در سایت و انتخاب شهر ،کارشناس با او تماس میگیرد و مراحل به صورت آنلاین انجام می شود. در صورت لزوم ارباب رجوع می تواند قبل از پر کردن فرم با موسسه تماس بگیرد. شهر های مشهد و بندرعباس در دستور کار قرار دارند و به زودی سراسر ایران تحت پوشش خدمات صدور کارت قرار خواهند گرفت.