ثبت شرکت

ثبت شرکت

خدمات ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت در دپارتمان شرکت آی آر

ثبت شرکت و انواع آن

در قانون تجارت شرکتها به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند که شامل : شرکت سهامی ( عام و خاص) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی و موسسات غیرتجاری می باشند.پس از اتمام مراحل ثبت شرکت، شماره ثبتی و شناسه ملی منحصر به فردی برای شرکت شما توسط مرجع ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری صادر می گردد .

سامانه تخصصی ثبت شرکت شرکت آی آر با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب در زمینه ثبت شرکت، ثبت برند ، ثبت تغییرات و تصمیمات شرکت ، نقل و انتقال سهام شرکت های سهامی خاص و نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت های با مسئولیت محدود ، انحلال، ثبت نام و برند تجاری، افزایش و کاهش سرمایه و کلیه امور مربوط به شرکت ها را در زمینه ثبت، آمادگی کامل خود را برای خدمت رسانی به هم میهنان گرامی خود با افتخار اعلام مینماید .

شرکت آی آر از بزرگترین مجموعه های ارائه کننده خدمات ثبت شرکت در سراسر ایران می باشد که خط و مشی خود را بر ارائه خدمات ثبتی با سریعترین زمان ممکن قرار داده و کسب رضایت مشتریان را در اولویت فعالیت های خود قرار داده است.

مراحل ثبت شرکت

در این بخش برای آشنایی شما با مراحل ثبت شرکت ، محتوایی را آماده کرده ایم که خواندن آن به نوعی برای شما راهنمای ثبت شرکت حساب می شود . همان طور که می دانید ثبت شرکت ، باعث اعتبار کسب و کار شما می شود ، استفاده از لفظ شرکت زمانی اعتبار لازم را دارد که شما شرکت خود را ثبت کرده باید . ثبت شرکت باعث افزایش اعتبار و از طرفی باعث افزایش تمایل به همکاری با شرکت شما خواهد شد. با ثبت شرکت شما شخصیت حقوقی پیدا کرده و از یک سری قوانین و مقررات خاص پیروی می کنید و آرامش خاطر و تمایل به همکاری بیشتری بعد از ثبت شرکت برای شما ایجاد می شود .

هرگاه شرکت به ثبت برسد ، قراردهدهای منعقده بین شرکا به صورت رسمی بوده و هیچ یک از اعضا نمی توانند از اسناد رسمی مانند شرکت نامه و اساسنامه و سایر تصمیماتی که بعد از ثبت شرکت به صورت رسمی به ثبت می رسند اظهار بی اطلاعی کنند و در واقع بخشی از ناهنجاری هایی که قبل از ثبت شرکت در رابطه با اسناد غیر رسمی وجود داشت از بین می رود . با توجه به این موارد افراد زیادی از جامعه با عناوین مختلف با حقوق ثبت در ارتباط هستند . لیکن آشنایی با امور ثبتی و مراحل ثبت شرکت مستلزم کسب تجربه و علم مربوط به آن است که تمام تلاش دپارتمان شرکت آی آر در تسریع مراحل ثبت شرکت ، پایین اوردن هزینه ثبت شرکت می باشد .

اولین گام از مراحل ثبت شرکت

اولین گام از مراحل ثبت شرکت و تاسیس شرکت ، رسیدن به شناخت کلی از نظام قانونی حاکم بر شرکت ها می باشد . زمانی که شما قصد ثبت شرکت را دارید ، لازم است در ابتدا نوع شرکتی که میخواهید ثبت کنید را مشخص نمایید . همانطور که قبلا نیز گفته شد در قانون تجارت شرکتها به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند که شامل  شرکت سهامی ( عام و خاص) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی و موسسات غیرتجاری می باشند. هرکدام از این شرکت های نام برده شرایط و ضوابط قانونی خاص خود را دارند . پس یکی از مراحل ثبت شرکت پیدا کردن نوع شرکت مورد نظر می باشد . یعنی اینکه شما بدانید چه شرکتی را میخواهید تاسیس و ثبت نمایید .

دومین گام از مراحل ثبت شرکت

دومین گام از مراحل ثبت شرکت انتخاب شرکای شرکت می باشد . شما با توجه به اهداف اعضای شرکت در آینده ، نوع فعالیت افراد و سهم مسئولیت هریک از اعضای شرکت ، شرکای خود را انتخاب می کنید ، با توجه به نوع شرکت و اهداف شما در آینده ، شرکای شما میتوانند انتخاب شوند ، به طور مثال در بعضی از شرکت های رایج مانند شرکت با مسئولیت محدود شما میتوانید اعضای خانواده خود را به عنوان شرکا انتخاب نمایید .

آشنایی بیشتر با مراحل ثبت شرکت
آشنایی با انواع شرکت

شرکت سهامی عام

حداقل شرکا در شرکت سهامی عام 5 نفر است.حداقل سرمایه پانصد هزار تومان  و حداقل هیات مدیره یا مدیران 5 نفر و مسئولیت شرکا به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک می باشد.

شرکت سهامی خاص

حداقل شرکا در شرکت سهامی خاص 3 نفر است.حداقل سرمایه صد هزار تومان  و حداقل هیات مدیره یا مدیران 3 نفر و مسئولیت شرکا به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود

حداقل شرکا در شرکت سهامی خاص 2 نفر است.برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل هیات مدیره یا مدیران 1 نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکا به میزان سهم الشرکه هر شریک می باشد.

شرکت تضامنی

در شرکت تضامنی حداقل شرکا 2 نفر است ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکا نامحدود است و هر شریک مسئولیت کامل دارد.

شرکت نسبی

حداقل شرکا در شرکت نسبی 2 نفر است.برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و  مسئولیت شرکا به نسبت سهم الشرکه هر شریک می باشد.

شرکت مختلط سهامی

در شرکت مختلط سهامی حداقل شرکا 2 نفر است ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکای ضامن نامحدود و شرکای سهامی به میزان مبلغ اسمی هر شریک می باشد.

شرکت مختلط غیر سهامی

در شرکت مختلط غیر سهامی حداقل شرکا 2 نفر است ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکای ضامن نامحدود و شرکای غیر سهامی به میزان سهم الشرکه می باشد.

شرکت تعاونی

حداقل شرکا در شرکت تعاونی 7 نفر است.برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل هیات مدیره یا مدیران 3 تا 7 نفر و  مسئولیت شرکا در صورت سهامی بودن به میزان مبلغ اسمی هر سهامدار و در صورت غیر سهامی بودن با توجه به تراضی شرکا در اساسنامه می باشد.

در هر صنفی که هستید اولین اقدامی که باید آن راانجام دهید ثبت نام تجاری ( ثبت برند ) و ثبت لوگو می باشد.شرکت آی آر در زمینه ثبت برند و لوگو دارای دپارتمانهای بسیار تخصصی بوده، هم اکنون میتوانید مراحل ثبت برند را به صورت کاملا آنلاین از طریق این وبسایت انجام دهید تا ما به بهترین شکل ممکن ، برند شما را ثبت نماییم.

دپارتمان شرکت آی آر پس از خدمات حضوری ثبت شرکت و ثبت برند ، با ساخت این سایت به صورت آنلاین اقدام به ثبت شرکت ها و خدمات وابسته آن مینماید . درواقع در sherkatir علاوه بر ثبت شرکت به صورت آنلاین ، فرایند ثبت شرکت را در شهرهای دیگر ایران نیز انجام میدهد. ثبت شرکت شرکت آی آر علاوه بر خدمات ثبت شرکت ها که شامل ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت موسسه و ثبت شرکت های تعاونی و تضامنی میباشد ، خدمات ثبت برند را انجام میدهد.

سوالات متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود
لیست مقالات ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت مسئولیت محدود_11

ثبت شرکت با مسئولیت محدود به صورت کاملا آنلاین و بدون مراجعه حضوری در sherkatir.
شما عزیزان از طریق لینک های روبرو میتوانید به ِآسانی ثبت شرکت مسئولیت محدود خود را انجام دهید ، همچنین میتوانید قبل از ثبت شرکت ، مقالات مرتبط با ثبت شرکت مسئولیت محدود را مطالعه کرده و یا سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت مسئولیت محدود را ببینید . آنگاه با اگاهی تمام اقدام به ثبت شرکت نمایید .

shm2
shm3
shm1

ثبت شرکت سهامی خاص به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری در sherkatir.
شما عزیزان از طریق لینک های روبرو میتوانید به ِآسانی ثبت شرکت سهامی خود را انجام دهید ، همچنین میتوانید قبل از ثبت شرکت ، مقالات مرتبط با ثبت شرکت سهامی خاص را مطالعه کرده و یا سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت سهامی را ببینید . آنگاه با اگاهی تمام اقدام به ثبت شرکت نمایید .

mhm2
mhm3
mhm1

ثبت موسسه به صورت کاملا آنلاین و بدون مراجعه حضوری
شما عزیزان از طریق لینک های روبرو میتوانید به ِآسانی ثبت موسسه خود را انجام دهید ، همچنین میتوانید قبل از ثبت موسسه ، مقالات مرتبط با ثبت موسسه را مطالعه کرده و یا سوالات متداول در زمینه ثبت موسسه را ببینید . آنگاه با اگاهی تمام اقدام به ثبت موسسه نمایید .

tvn3
tvn2
tvn1

ثبت شرکت تعاونی به صورت اینترنتی در sherkatir.
شما عزیزان از طریق لینک های روبرو میتوانید به ِآسانی ثبت شرکت تعاونی خود را انجام دهید ، همچنین میتوانید قبل از ثبت شرکت ، مقالات مرتبط با ثبت شرکت تعاونی را مطالعه کرده و یا سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت تعاونی را ببینید . آنگاه با آگاهی تمام اقدام به ثبت شرکت نمایید .

tzn3
tzn2
tzn1

ثبت شرکت تضامنی به صورت آنلاین در sherkatir.
شما عزیزان از طریق لینک های روبرو میتوانید به ِآسانی ثبت شرکت تضامنی خود را انجام دهید ، همچنین میتوانید قبل از ثبت شرکت ، مقالات مرتبط با ثبت شرکت تضامنی را مطالعه کرده و یا سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت تضامنی را ببینید . آنگاه با آگاهی تمام اقدام به ثبت شرکت نمایید .

untitled-4
untitled-3
untitled-2

در هر صنفی که هستید اولین اقدامی که باید آن راانجام دهید ثبت نام تجاری ( ثبت برند ) و ثبت لوگو می باشد.شرکت آی آر در زمینه ثبت برند و لوگو دارای دپارتمانهای بسیار تخصصی بوده، هم اکنون میتوانید مراحل ثبت برند را به صورت کاملا آنلاین از طریق این وبسایت انجام دهید تا ما به بهترین شکل ممکن ، برند شما را ثبت نماییم.